ŻŁOBEK MALUSZKOWO

Poniedziałek 9 marca 2020
 

Sieć Żłobków Maluszkowo to miejsca stworzone dla dzieci w wieku od 20 tygodnia życia do 3 roku życia, zapewniające im troskliwą i profesjonalną opiekę przez 5 dni w tygodniu od godziny 6.30 do 17.30.

Maluszkowo funkcjonuje na mapie rzeszowskich żłobków od 2013 roku. Współpracujemy z Politechniką Rzeszowską przy której powstał żłobek "Akademickie Maluszkowo" i "Żłobka Mała Politechnika" oraz z Wyższą Szkołą Prawa i Administracji, przy której funkcjonuje "Uczelniane Maluszkowo". W obecnej chwili prowadzimy 15 placówek żłobkowo-przedszkolnych na terenie Rzeszowa, Nienadówki, Tyczyna, Dębicy, Krakowa, Lublina, Jasionki i Jasła.

W naszym placówkach tworzymy przyjazną i rodzinną atmosferę. Chcemy stworzyć dzieciom jak najkorzystniejsze warunki do wszechstronnego rozwoju w poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji. Pobyt dziecka w żłobku/przedszkolu odbywa się sposób wykorzystujący jego naturalną wrażliwość i ciekawość z uwzględnieniem potrzeb rozwojowych.

Głównym celem naszego żłobka jest usamodzielnianie dzieci w zakresie samoobsługi dnia codziennego, w wykonywaniu takich czynności jak ubieranie, jedzenie, załatwianie potrzeb fizjologicznych. Maluszki uczą się funkcjonowania w grupie poprzez gry i zabawy, poznają nowe emocje i odkrywają jak sobie z nimi radzić. Poprzez codzienny kontakt z rówieśnikami nasze Maluszki uczą się zaradności i samodzielności, a proponowane zajęcia budzą w nich ciekawość świata, co tworzy dobre przygotowanie do edukacji przedszkolnej.

Chcemy pomóc rodzicom wychować Maluszki na śmiałych, kreatywnych, dobrze funkcjonujących na kolejnych etapach życia ludzi, którzy będą ciekawi świata i z radością będą podejmować nowe wyzwania.

Najważniejsze dla nas są szczęśliwe, radosne i uśmiechnięte dzieci, które czują się bezpieczne i kochane w każdej sytuacji. 

Nasze priorytety:

  • zapewnienie bezpieczeństwa i stworzenie jak najbardziej domowych warunków,
  • zapewnienie opieki wychowawczej w postaci kadry z najlepszymi kwalifikacjami,
  • indywidualne podejście do każdego dziecka, wspomagające jego rozwój,
  • zaspokojenie potrzeb fizycznych, społecznych, psychicznych i emocjonalnych,
  • prowadzenie urozmaiconych zajęć dydaktyczno – wychowawczych,
  • żywienie dzieci zgodne z obowiązującymi normami oraz dostosowane do indywidualnych potrzeb.

 

„DZIECKO CHCE BYĆ DOBRE. JEŚLI NIE UMIE – NAUCZ. JEŚLI NIE WIE – WYTŁUMACZ. JEŚLI NIE MOŻE – POMÓŻ”. 

Janusz Korczak

 
 Powrót do poprzedniej strony